Kurumsal

MAKRO MARKET A.Ş. TANITIM ÖZETİ
 
MAKRO Market A.Ş, organize perakende sektöründe, modern bir anlayışla, kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, SONGÖR Ailesi tarafından kuruldu. Halen  altı kardeşten oluşan bir aile şirketidir.
 
Sektörde 26 yılı geride bırakan Makro, tamamı yerli sermaye, ulusal bir perakende markasıdır. Bugüne dek organik büyümesinin yanında, küçük ve büyük ölçekli birçok perakende zincirini bünyesine katmıştır.


MAKRO Grup Şirketler Başkanı Şeref SONGÖR, 2006 yılında Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu ülke sathında 300 perakendeci ile birlikte kurarak, perakendeciliğin güçlü bir şekilde yapılanmasına öncülük etmiş ve 5 yıl kurucu başkan olarak görev yapmıştır.
 
MAKRO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SONGÖR, MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu üyesidir ve Perakende Sektör Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
  
MAKRO Genel Müdürü Mustafa SONGÖR ise halen GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Başkanlığını yürütmektedir.


MAKRO, günümüz teknolojisinin sunduğu en son sistemsel altyapıyı kullanmaktadır. Bulut bilişim sistemi, MicroStrategy, Spaceman, Advanced depo, Otomatik sipariş, B2B, CRM, 
Mobil donanımlar ve tamamı entegre çalışan pek çok sektörel teknolojinin bulunduğu bir altyapıya sahiptir. 

Private Label alanında 20 adet markası bulunan Makro, bu markalarla yüzlerce çeşit ürün üretip müşterilerine sunmaktadır.
 
Sosyal medya ve mobil uygulamalarıyla hizmet ağını yaygınlaştırarak 150.000 in üzerinde bir takipçi sayısına ulaşmıştır.