MAKRO MARKET’TE AŞURE GELENEĞİ SÜRÜYOR

 

Makro Market, gıda perakendesi alanında sunduğu kalite hizmet ve ürünlerin yanı sıra gelenekleri yaşatan etkinliklerine de devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da mağazalarında 100 bini aşkın müşterisine aşure dağıtan Makro Market, hem ağızları tatlandırmayı hem de bu geleneği müşterileriyle birlikte yaşatmayı sürdürüyor.

 

 

 

 

Nuh Tufanına dayanan tarihi nedeniyle, aşure en eski kutsal yemeklerden biri olarak kabul ediliyor. Nuh’un gemisinde tufanı atlatıp tekrar karaya ayak basanların, karada yiyecek bulamayınca, gemide arta kalan çeşitli baklagilleri pişirip bir kutlama yapmalarıyla başladığı rivayet edilen aşure geleneğinin, bugün hala bizleri birbirine bağladığı bir gerçek. Müşterilerinin yaşamına dokunan ve hayatına tat katan çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam eden Makro Market de bu yıl yine Aşure Ayı kapsamında, mağazalarında 100 bini aşkın müşterisine aşure dağıttı. Aşure ayının bereketinin paylaşmaktan geldiğine inanan Makro Market, bu tatlı ve bereketli geleneği müşterileriyle birlikte yaşamak ve yaşatmak için her yıl aşure dağıtarak müşterilerinin hayatına tat katmaya devam ediyor.

 

Uygun fiyatlı aşurelikler, Makro’da

Aşure dağıtımının yanı sıra, aşure malzemelerini de mağazalarında müşterilerine sunan Makro Market’te buğdaydan nohuda, kuru fasulyeden şekere, kuru meyvelerden baharatlara kadar en kaliteli ürünleri yine en uygun fiyatlarla bulmak mümkün.