TÜM HABERLER

Günümüz Türkiye'sinde engellilerin toplumla bütünleşme yönünde yoğun sorunlar içinde yaşadıklarını hepimiz biliyoruz. Sorunu adlandırma aşamasında başlayan ve yaşamın pek çok alanına yayılan bu sorunlar, engelli bireylerin içinde bulundukları toplumla işlevsel bir bütünlük içinde yaşamalarını güçleştiriyor. Bu sorunların çözümü üzerine düşünmek ve çalışmak için her yıl 3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü olarak kutlanıyor ve çeşitli kurum ve kuruluşlar pek çok etkinlik düzenliyor.

Bu yıl Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Engelliler Günü etkinliklerinde, Makro, engelli istihdamına gösterdiği önemden ve katkılarından dolayı ödül aldı. Engelli istihdamı konusunda başı çeken perakendecilerden bir olan Makro, engelli vatandaşlarımızın yaşamındaki en önemli engel olan işsizliği ortadan kaldırarak onlarınhem sosyalleşmelerine hem de kendi ayakları üzerinde durmalarına olanak sağlıyor.

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı Engelliler Günü programına da katkıda bulunan Makro, bu kapsamda engelli çocuğu olan 5 aileye Makro Alışveriş Çeki hediye etti. Ayrıca Makro tarafından 200 engelli çocuk da sürpriz hediye paketleriyle sevindirildi.