TÜM HABERLER

Dinimiz için en kutsal günlerden biri olan Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bu yıl 6 Kasım günü Kurban Bayramı’na kavuşacağız ve şimdiden hepimizi tatlı bir telaş sardı. Makro 2 yıldır olduğu gibi bu yıl da telaşınızı en aza indiriyor ve Ankara’nın en modern Kurban Satış ve Kesim Merkezi’niAnkara halkının hizmetine sunuyor. Makro Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nden, kurbanlıklarınızı, 22 Ekim’den itibaren alabilirsiniz

Her sene olduğu gibi içimizi "Kurbanı nereden alacağız?" endişesi sardı bile. Ankara halkı bu konuda çok şanslı. Çünkü Makro Ankara’nın en modern Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni hizmete açtı. 2010 yılında Makro’dan kurbanlıklarını alan ve kesen Makro müşterileri, aldıkları hizmetten son derece memnun kaldılar. Bu yıl da Makro bu tesisinde kurban satış hizmetine başlıyor. En modern ve hijyenik koşulların sağlandığı merkezde çile çekmeden, kurbanlıklarınız, 2010 yılında olduğu gibi hazır olacak. Size, ayrılan özel alanda kesim randevunuzun olduğu saate kadar çayınızı içip Makro’nun hazırlayacağı ikramların tadını çıkaracaksınız.

 

Tesiste Deve’de Satılacak.

Makro Kurban Satış ve Kesim Merkezi, 20 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu, yüzlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvan kapasiteli olarak organize edildi. Bu tesislerde   tüm taleplere cevap vermek adına; ülkemizin çeşitleri meralarında yetişen Tosunlar,  Develer ve Ak karaman – Kıvırcık seçenekleri ile küçük baş Kurbanlıklar  Makro Müşterilerinin  hizmetine sunulacak.    Müşteriler tarafından satın alınan  küçükbaş kurbanlıklar için 1500 adet/gün kapasiteli büyük baş kurbanlıklar için ise 500 adet/gün kapasiteli ayrı ayrı iki adet tesiste kesimleri yapılarak teslim edilecek.

Kurban Bayramı'ndan önce insanların gelip kurbanlık hayvanları görmesi için padoklar oluşturuldu. Makro müşterileri ve konukları bu padoklarda kurbanlıklarını seçecekler, işaretleyecekler, bayram günü belirlenen randevu saatinde ise Makro Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne gelerek kesimlerini yaptıracaklar. Veteriner kontrolündeki sağlıklı ve özel kurbanlıklar, bu merkezde İslami ve hijyenik koşullarda uygun olarak besleniyor ve kesiliyor. Ayrıca randevu sistemi sayesinde hiç beklemeden kesim yaptırmanın rahatlığını yaşayabileceğiniz bir merkez, artık Ankara halkının çok yakınında.

 

Unutmayın! Her kurban kurbanlık değildir

Makro Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde bulunan kurbanlıklar dinimizce belirtilmiş olan tüm kurbanlık kriterlerine uygun olarak seçiliyor, besleniyor ve kesimi gerçekleştiriliyor. Tesislerde;

  • Veteriner hekim tarafından sağlık kontrolleri yapılmış kurbanlar,
  • Kurbanlıklarınızı bedelsiz olarak emanete bırakma imkanı,
  • Kapalı alanda İslami koşullara uygun sıhhi kesim imkanı,
  • Profesyonel kesicilerle ücretsiz kesim,
  • Temiz bir ortamda belirli sayılarda parçalayıp poşetleme imkanı,
  • Randevu sistemi ile, beklemeden,yağmursuz, çamursuz, soğuk derdi olmadan, çayınızı kahvenizi içebileceğiniz ve her türlü imkanlardan faydalanabileceğiniz kapalı mekanda kesim imkanı bulabileceksiniz.

Sanal Kurban Satışı Makro Mağazalarında,

Zaman problemi olan ve Kurban İbadetini  en kısa yoldan yerine getirmek isteyen   müşteriler küçükbaş kurbanlıklarını  Sanal  satış yapılan Makro mağazalarından temin edebilecekler. Sanal Satış mağazalarından kurbanlıklarını  satın alacak olan müşteriler; kesilmiş kurban etlerini paketlenmiş şekilde bayramın 2. Günü saat 16:00 dan itibaren aynı mağazamızdan teslim alabileceklerdir.

Müşteriler; kurban satış ve kesimi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Ankara  Makro  mağazalarımızdan, www.makromarket.com.tr, http://makrokurban.makromarket.net    internet adreslerinden veya                 444 0 770 nolu telefondan alabilirler.