TÜM HABERLER

Hayat Eğitim Kurumları ve Makro’dan

IX. Altınşah Türkiye Geneli Ödüllü Satranç Turnuvası…

Kurulduğu günden bu yana eğitimde satrancın önemine sonuna kadar inanmış, okulda satrancı ders olarak kabul etmiş, spor kulübü bünyesinde oluşturduğu takımlarıyla Türkiye Kulüpler Şampiyonalarına katılmış, Türkiye ve Avrupa şampiyonlarını bünyesinde barındıran Hayat Eğitim Kurumları, geleneksel hale getirdiği Altınşah Satranç Turnuvası’nın dokuzuncusunu 7-8 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleştirdi.

Hayat Eğitim Kurumları’nın; her yıl Makro Market ana sponsorluğunda, Sana, Algida, Omo, Domestos, Cappy ve Ülker İçim Smartt’ın da destekleriyle Türkiye Satranç Federasyonu ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği Türkiye Geneli Altınşah Ödüllü Satranç Turnuvası, kategorisinde Türkiye’nin en büyük katılımının gerçekleştiği, en uzun soluklu ve en çok ödülün verildiği turnuva olma özelliği taşıyor.

Altınşah Satranç Turnuvası, ilk kez 2003 yılında Ankara genelinden 150 öğrencinin katılımıyla düzenlendi ve her geçen yıl turnuvaya ilginin artmasıyla katılımcı öğrenci sayısı binleri buldu. 2009 ve 2010 yıllarında turnuva, Türkiye genelinden öğrencilerin katılımına açılarak Atatürk Kapalı Spor Salonu’na taşındı. 2010 yılında, 40’ı aşkın ilden 7-14 yaş arası toplam 1.700 ilköğretim öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuvaya bu sene 55 ilden 2.050’in üzerinde sporcu katıldı.

Gelenekselleşen Altınşah Satranç Turnuvası; sekiz yılda, satranç tutkunu 7-14 yaş arası toplam 10.000’i aşkın ilköğretim öğrencisini, anne-babaları ve antrenörleri ile birlikte aynı heyecanla, aynı amaç için buluşturdu.

Bu yıl turnuvada; kızlarda 3 ve genelde 4 olmak üzere 7 ayrı kategoride yapılan yarışmalar sonucunda toplam 225 sporcuya ödül verildi.  

Ayrıca ödül töreninin sunuculuğunu ünlü tiyatro oyuncumuz Hakan Bilgin yaptı.

Hem ödül verdiler, hem ödül aldılar

Bu yıl ayrıca, turnuvanın ödül töreni esnasında, turnuvayı sponsorluklarıyla destekleyen firmalara da teşekkür plaketi verildi. Plaketleri, Unilever adına, Unilever Türkiye Satış Direktörü Neslihan Nigiz, Unilever Algida adına Unilever Algida Satış Müdürü İbrahim Güleç ve Seher Gıda adına Mete Tuncaylı aldı.

 

MAKRO MARKET A.Ş.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
444 0 770
info@makromarket.net