TÜM HABERLER

Makro, 2011 Müşteri Memnuniyeti Ödülü’nü aldı

Güvenilir Gıdanın Öncüleri Ödüllendirildi…

Ekonomize Dergisi tarafından organize edilen II. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi - Ödül Töreni, Ankara’da, pek çok seçkin davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gıda sektörünün öncü isimlerinin yer aldığı gecede Makro, 2011 Müşteri Memnuniyeti Ödülü’nü aldı.

Ekonomize Dergisi tarafından sosyal sorumluluk gereği gerçekleştirilen II. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi - Ödül Töreni Rixos Grand Ankara Otel’de yapıldı. Gıda sektörünün öncü isimlerinin yer aldığı geceye Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, milletvekilleri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün yanı sıra TESK, TUGİK, TPF, TÜSİAV, SETBİR, ANFED, TABA, TÜGİAD, TÜSİD, ANGİAD, ANKİSAD başta olmak üzere 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen II. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi Ödül Töreni’nde ünlü türkücü İbrahim Tatlıses de ‘Tatlıses Gıda’ adına yer aldı.

 Oturumlarda “güvenilir gıda” ele alındı

Açılış konuşmasını Ekonomize Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Gürbüz’ün yaptığı II. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi - Ödül Töreni’nde Güvenilir Gıda ile İlgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Faaliyetleri Oturumu da düzenlendi. Koruma Kontrol Genel Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Aydemir’in başkanlığını yaptığı oturumda Gıda İşletmeleri ve KODESK Daire Başkanı Selman Ayaz, Hayvan Sağlığı Daire Başkanı H. Haluk Aşkaroğlu ve Kontrol Dairesi Başkanı İbrahim İlbeği sunum yaptı. Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu Oturumu’na ise Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör de konuşmacı olarak katıldı.

 Öncü ve örnek kurumlar ödüllendirildi

Güvenilir gıdanın gelişimine katkıda bulunan örnek ve öncü insan, kurum, kuruluş ve markaları teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyonda, STK temsilcileri ve medya ileri gelenlerinden oluşan Seçici Kurul tarafından başarılı seçilen firmalar kendi kategorilerinde ödüllendirildi. Zincir Marketler kategorisinde, “2011 Müşteri Memnuniyeti Ödülü”nü, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Makro aldı. Makro adına ödül, Makro Market Genel Müdürü Mehmet Songör’e verildi.