TÜM HABERLER

İnsanlığın en eski lezzetlerinden biri olan aşure, her yıl muharrem ayının 10. günü mutfaklarımızda ve Makro Market’te pişiyor. Toplumsal ilişkilerin tatlı ve anlamlı bir yansıması olan bu lezzet, geleneksel olarak büyük bir coşkuyla, Makro Market’te yaşatılmaya devam ediyor.

Her yıl Muharrem ayının 10. günü kutlanan, bereketin ve feyzin coşkulandığı Aşure günü, Makro Market’in hizmet verdiği 9 ilde, tüm Makro Market mağazalarında, birlik ve beraberlik içerisinde kutlandı.

Aşure ayının bereketinin paylaşmaktan geldiğine inanan Makro Market, Aşure geleneğini müşterileriyle birlikte yaşamak ve bu geleneği yaşatmak için 16–19 Aralık tarihleri arasında Ankara, Antalya, Konya, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin ve Samsun illerinde bulunan 55 mağazada toplam 100 bin kişiye aşure dağıttı.

Günümüz koşullarının getirdiği hızlı yaşam standartları içerisinde yitirmeye başladığımız bu önemli geleneğimiz, örf ve adetlerimizi, manevi bağlarımızı ve toplumsal ilişkilerimizi yeniden yaşatabilmek ve geleceğe taşımak adına her türlü faaliyette ve etkinlikte bulunan Makro Market’te büyük bir coşkuyla kutlandı. Makro Market müşterilerine, Aşure Günü hakkında tarihi bilgilerin, aşurenin tarifi ve kullanılan malzemelerin de bulunduğu broşürler de dağıtıldı. Aşure Günü’nün başlangıcı olan 16 Aralık gününü kapsayan hafta içerisinde de müşterilerin aşure malzemelerini en uygun fiyata alabilmesi için Makro Market bünyesinde bakliyat, baharat, kuru yemiş, meyve ve şeker çeşitlerinde çok özel indirimler yapıldı.

Aşurelerimizi hep birlikte yemek ve paylaşmanın mutluluğunu yaşamak için Makro Market, her yıl bu geleneği yaşatmaya devam edecek.

 

MAKRO MARKET

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

İrtibat Tel: 0 312 815 47 05  (pbx)