TÜM HABERLER

Makro Market, Antalya’ya bir yeni mağaza açarak hem istihdama hem de organize perakende sektörüne katkı sağladı.   

Uzun solukta yürütülen fizibilite çalışmaları ile Antalya iline yatırım yapma konusunda 2010 yılında çalışmalarına hız veren  Makro Market, 2010 yılının Eylül ayından itibaren hedeflerini gerçekleştirmeye başladı. Sağlam yatırımlarla Antalya ilinde büyümeye devam eden Makro Market son iki ayda 3 yeni mağaza açtı. Antalya ilinde yeni açtığı mağazalarla hem yatırımlarını hem de pazar payını büyüten Makro Market, istihdam noktasında da çok sayıda insana iş imkânı sağladı.

Makro Market, Antalya Muratpaşa ilçesinde bulunan Güllük mağazasını 5 Kasım Cuma günü hizmete açtı. 1.600 m2 satış alanı bulunan Güllük mağazası iki katlı mağaza konseptine sahip olup gıda, temizlik, elektronik, küçük ev aletleri, giyim, oyuncak ve zücaciye ürün gruplarında geniş bir ürün yelpazesi,40 Personeli  ve toplam 5 kasa ile Muratpaşa ilçesi sakinlerine hizmet veriyor.

Güllük mağazasında istihdam edilen 40 eğitimli ve güler yüzlü personeli ile Makro Market birbirinden farklı kampanya, promosyon, fiyat uygulamalarını ve kaliteli hizmet anlayışını bölge halkına taşıyor.

Açılış töreni münasebetiyle Güllük mağazasına özel gıda, temizlik, manav, zücaciye ve küçük ev aletleri gibi ürünlerde iddialı ve şok fiyatlar uygulandı. Bölge halkının büyük bir ilgi gösterdiği açılış töreninde Makro Market Tiyatro Ekibi tarafından da eğlenceli gösteriler ve yarışmalar düzenlendi.

Yeni açılan Güllük mağazası ile Makro Market, Antalya ilinde 5. ve Türkiye genelinde de 121. mağaza sayısına ulaştı. Kasım ayında Konya, Samsun ve Kırıkkale illerinde 3 yeni mağaza daha hizmete açılacak. Bu yeni mağazalarla beraber Türkiye geneli mağaza sayısını 124 çıkartacak.  Makro Market 2010 yılı sonuna kadar  Konya’da 2, Antalya’da 2, Kayseri’de 2 ve Ankara’da 1 adet olmak üzere 7 mağaza daha açmayı planlıyor.

MAKROMARKET

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

İrtibat Tel: 0 312 815 47 05  (pbx)