TÜM HABERLER

Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden biri olan Makro Market’te, son yapılan yönetim kurulu toplantısında şirketteki görevlendirmelerle ilgili nöbet değişimi gündeme geldi.  Alınan kararlar sonucu genel müdürlük ve genel müdür yardımcılığı pozisyonlarındaki isimler değişirken görev tanımlamalarında da çeşitli değişiklikler oldu.

Dinamik şirket yapısıyla bugün Türkiye’nin hem iş potansiyeli hem de istihdam konusunda  en büyük perakende zincirlerinden biri olan Makro Market, konumunu sağlamlaştırmak, müşterilerine ve çalışanlarına değer katmak ve Türk ekonomisinin büyümesini desteklemek amacıyla her dönemde önemli çalışmalara imza atıyor. Bu dinamizmi şirket yapısına da yaymak amacıyla Makro Market’te bazı görev değişiklikleri yapıldı.

8 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alınan kararla Makro Market’in Genel Müdürlüğüne Mehmet Songör atandı. Bugüne kadar genel müdürlük görevini başarıyla yerine getiren Mustafa Songör bayrağı Mehmet Songör’e devrederek genel müdür yardımcılığına atandı.

Makronmarket’in yeni Genel Müdürü Mehmet Songör konuyla ilgili yaptığı açıklanmasında, “Makro Market, sürekli büyüyen ve gelişen bir kurum. Her yeni yılda hedeflerimizi büyütüyoruz ve bu hedeflerin üzerine çıkarak yeni  başarılara imza atıyoruz. Şahsıma tevdi edilen bu görev benim için çok onur vericidir. 9 yıldır bu görevi başarıyla yürüten  ve Makromarketin bugünlere gelmesinde çok ciddi emekleri olan Mustafa Beye çok teşekkür ederim. Bundan sonrada kendisinin ve tüm yönetim kurulunun destekleriyle en iyisini birlikte başarmaya devam edeceğiz. Performansı daima hedeflerini aşan ve Türkiyenin en büyük 95. şirketi olma başarısını göstermiş olan Makromarketin Genel Müdürü olmanın bana yüklediği sorumluluğun farkındayım. Makroyu çok daha üst sıralara taşıma misyonuyla, verilen her görevde olduğu gibi, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemin, Makro Market’e, perakende sektörüne ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.