TÜM HABERLER
Türk Perakende sektörünün hızla büyüyen ve Anadolu’nun yerli markası Makromarket, “Hizmet Tüm Türkiye’ye” sloganıyla sürdürdüğü yatırım ağı kapsamında Konya’daki ikinci büyük mağazasını 24 Ekim Cuma günü saat 14.00’da düzenlenen açılış töreni ile hizmete açtı.

Açılışa Konya Valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Haşmet Okur, Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Konya Şube Başkanı Sefa Özdemir ve Makromarket Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Makromarket Aydınlık Şubesi’nin açılışında Vali Osman Aydın, Konya’nın en gözde ve en büyük marketlerinden olan ve Türkiye genelinde açtığı marketlerle halka hizmet eden Makromarket’in Aydınlık Şubesi’nin hayırlı olmasını dileklerinde bulundu.

Aydınlıkevler Mağaza açılışına özel olarak düzenlenen ve 17 Ekim 2008’de başlayan Alışveriş Şenliği kapsamında farklı günlerde farklı ürün gruplarında %25, % 30, % 40 ve % 50 indirimler yapıldı. Açılışa özel “Alışveriş Şenliği”, 27 Ekim Pazartesi günü sona erecektir.

İstanbul Yolu Aydınlıkevler Mahallesi’nde bulunan ve eski Afra Mağaza konseptinden tamamen yeni bir mağaza konseptine dönüştürülen Makromarket Aydınlıkevler Mağazası, 4 bin 800 m2’lik ferah ve modern satış alanında 55 bini aşkın ürün çeşidi ile A’dan Z’ye tüm gıda ve ihtiyaç ürünlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bölgede en büyük mağaza olma niteliğini taşıyan Makromarket Aydınlık Mağazası ürün portföyü olarak bölge halkının önemli ihtiyaçlarını karşılayacak kapasite ve büyüklüktedir. Ferah, rahat ve sıcak bir alışveriş ortamına kavuşan Aydınlık Mağazası, 18 kasası ve 120 nitelikli personeliyle bölge halkına makro kalitede hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Konya’da Bir İlk: Kamera Sistemli Çocuk Oyun Alanı

Makromarket Aydınlık Mağazası içinde faaliyete geçen Çocuk Oyun ve Eğlence Alanı ile mağazaya gelen müşteriler 3 – 7 yaş grubu arasındaki çocuklarını 2 eğitmene teslim ederek mağaza içinde güvenli ve rahat bir şekilde alışveriş yapma imkânı bulmaktadır.

Alışveriş yapan müşteriler, Konya’da ilk defa Makromarket tarafından hayata geçirilen, oyun ve eğlence alanı içinde bulunan kamera ve mağaza içinde farklı noktalarda kurulu olan TV sistemi aracılığıyla Çocuk Oyun ve Eğlence Alanı’nda bulunan çocuklarını sürekli takip ve kontrol edebilmektedirler.

Makromarket Konya’daki Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor; Makro kaliteyi mikro fiyatlarla sunan Makromarket Konya’daki yatırım çalışmalarına Fatih Işıklar Mahallesi’nde 25 Ekim Cumartesi günü açılan yeni mağazasıyla büyük bir hızla devam etmektedir.Fatih Işıklar şubesi 250 m2 kullanım alanı 15 nitelikli personeli ve 3 kasası ile bölge halkının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Türkiye’nin öz sermayesiyle gelişen en büyük yerli markası olmayı hedefleyen Makromarket, toplam 9 ilde 104 mağaza ve 100 bin m2’lik satış alanıyla hizmet vermektedir.

MAKROMARKET BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ İrtibat Tel: 0 312 815 47 05 (pbx)