TÜM HABERLER

Sosyal sorumluk projelerine, perakende sektörüne girdiği ilk günden beri çok büyük bir önem veren Makromarket, son günlerde verdiği destekle ve gerçekleştirdiği işbirliğiyle, LÖSEV ve TOFD Ankara Şubesi’nden teşekkür yazıları aldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri (TOFD) Ankara Şubesi’yle birlikte çok anlamlı projeye imza atan Makromarket, son olarak da 11 engelli vatandaşımızın bir iş sahibi olmasına ön ayak oldu. Ağustos ayından itibaren Makromarket’in Ankara ili dahilinde bulunan 11 şubesinde, 11 engelli vatandaşımız, mikrodalgada patlayan mısır satışı yapıyor. 11 engelli vatandaşımızın topluma katılımı ve imkanların sunulması halinde neler yapılabileceğini göstermesi adına bu proje oldukça önemli bir örnek olma özelliği taşıyor.
Duyarlı toplumumuzun da empati kurarak Makromarket mağazalarında bulunan engelli insanlara verdiği destek, son derece mutluluk verici. Satıştan sağlanan gelir, engellilere verilen emeğin karşılığı olarak dönüyor ve bunun sonucunda kendi adlarına ve diledikleri şekilde, az ya da çok harcama yapabilme şansına sahip oluyorlar.
Lösemili Çocuklar Vakfi’nın (LÖSEV) kumbaralarını da çeşitli mağazalarında bulunduran Makromarket, bununla ilgili olarak da LÖSEV’den bir teşekkür beratı aldı. Hastane ve okul gibi lösemili çocuklar için çok gerekli olan bağışlar, Makromarket sayesinde LÖSEV’e ulaştırılıyor ve lösemili çocuklarımıza umut oluyor.
Makromarket, sivil toplum kuruluşlarına ve onların önemli sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam edecek.