TÜM HABERLER

Aşure geleneği, Nuh Tufanı’ndan bu yana bizleri birbirine bağlamaya devam ediyor. Makro da, aşure geleneğini müşterileriyle birlikte yaşamak ve bu geleneği yaşatmak için, her yıl olduğu gibi bu yıl da, mağazalarında toplam 100 binin üzeri müşterisine aşure dağıttı.

 

Nuh tufanına dayanan tarihinden dolayı, aşureye en eski kutsal yemek demek abartılı olmaz. Nuh’un gemisinde tufanı atlatıp tekrar karaya ayak basanların, karada yiyecek bulamayınca, gemide arta kalan çeşitli baklagilleri pişirip bir kutlama yaptıkları söylenir. Aşure geleneği nasıl ortaya çıkmış olursa olsun bugün hala bizleri birbirine bağladığı bir gerçek. Tüm yurtta çeşitli organizasyonlarla yaşatılan “Aşure Ayı” kapsamında, tüm Makro mağazalarında da Makro müşterilerine 100 binin üzerinde aşure dağıtıldı.

Aşure ayının bereketinin paylaşmaktan geldiğine inanan Makro Market, aşure geleneğini müşterileriyle birlikte yaşamak ve bu geleneği yaşatmak için her yıl bu özel tatlıyla müşterilerini memnun etmeye devam ediyor.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda sabırsızlıkla beklenen Aşure Ayı'nda, Makro'nun 7'den 70'e her yaştan müşterisi, mağazalara akın ederek bu eşsiz geleneği yaşatmak için hem aşure ikramlarından yararlanıyor, hem de alışverişin keyfini sürüyor.