TÜM HABERLER

Makro  Market A.Ş'nin kurucu ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Songör, şirketin Yönetim Kurulu başkanlığı görevine getirildi. Songör'ün yerine Genel Müdür olarak  Makro Market A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Uyum Gıda A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Songör atandı.

 Perakende sektörünün değişim ve dönüşüm sürecinde önemli rol üstlenen Makro Market A.Ş.’nin yönetiminde  görev değişimi gerçekleşti. Yönetim Kurulunca alınan kararıyla Makro Market A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Şirketin son 5 yıldır Genel Müdürlüğünü yürüten Mehmet Songör, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Makro Market A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve son 2 yıldır aynı zamanda Uyum Gıda A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Mustafa Songör ise alınan karar doğrultusunda Genel Müdür olarak atandı.

 

  Makro Market A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini bırakan Şeref Songör ise Songör ailesine bağlı, bünyesinde  Makro ve Uyum şirketlerinin de bulunduğu Grup Şirketler Başkanlığı, görevini yürütmeye devam edecek. 

 

  Yeni yapılanma ile Makro, gençleşen yönetim kadrosuyla, perakende sektöründe bugüne kadar gösterdiği büyüme ve başarılarına yenilerini eklemeyi hedefliyor.

 

 

.Hakkımızda

Makro Market yerli bir perakende markası olarak, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilere kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, SONGÖR ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde gelişime açık, yenilikçi yaklaşımıyla nitelikli insan, yeni teknoloji, yönetim stratejileri ve planlı büyük hedefleri ile büyüdü. Makro, ulusal bir marka kimliği ile, ülkemizin tarım ve sanayi üretim planlamasında, müşteri taleplerini olgunlaştırmak adına bilirkişi rolünü 23 yıldır üstlenmiş modern bir perakende markası haline geldi.

Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı çalışması için Makro Market hep öncü oldu. Aynı zamanda kurucusu Şeref SONGÖR, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı.

Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşmaktadır.  %100 Türk sermayesiyle, bugün 6 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 13 ilde, 171 mağazaya sahip olan Makro Market, 164.396 metrekare müşteri alanıyla hizmet veriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde müşteriye satış hizmeti veren Makro Market, tek başına Fortune Türkiye’nin 2013 en büyük 500 şirket araştırmasında ciro sıralamasında  107.sırada ve perakende sektöründe ise  6.sırada yer alıyor.

Makro Market, kurulduğu ilk günden itibaren örnek sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmektedir. Eğitime ve öğrencilere verilen destekler, çevre duyarlılığı, sağlıklı yaşam ve ülke sporunun gelişmesi için yapılan katkılar, kurumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil etmektedir. Makro Market, hizmet verdiği bölgelerde tespit edilen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kurguladığı sosyal sorumluluk projelerini sonuçlanana kadar takip etmektedir. Müşteri memnuniyetine odaklanan Makro Market, belirlediği sosyal sorumluluk çalışmaları ile beraber tüm projelerinde yenilikçilik, verimlilik, liderlik, duyarlılık ve güvenilirlik ilkelerine son derece önem vererek marka algısını yönetmektedir.